בעקבות בריחתה של אחת מהבנות התגלה סיפור זוועה בקליפורניה. הנערה בת ה-17 הצליחה לצלצל למשטרה ולקרוא לעזרה כשהיא מספרת להם על ההתעללות הקשה, ומכוונת את השוטרים אל ביתם, וכל אלו על מנת להציל את אחיה ואחיותיה. עם הגעת המשטרה נחזתה בפני השוטרים תמונה מזעזעת בה כל הילדים קשורים בשלשלאות למיטותיהם, שהתחננו לשוטרים לאוכל ומים. מהמשטרה נמסר כי כולם סבלנו מתת-תזונה קיצונית והזנחה. לדבריהם הם אינם יודעים כמה זמן היו הילדים קשורים ונעולים טרם הגיעה המשטרה. ההורים המתעללים הם דוד אלן טרפין, בן 57 ולואיז אנה טרפין, בת 49, שצפויים לעמוד למשפט בשל עינויים וסיכון ילדים.

האחים, שגילם נע בין שנתיים עד 29 שנים, נלקחו מיד לבית החולים לאחר שהוצאו מהחדר בו נכלאו. כאשר עו"ד שטיפל בהליך פשיטת הרגל בו היו מצויים השניים סיפר כי הם תמיד דיברו על ילדיהם בחיבה, אך שמעולם לא ראה אותם. כמו כן אחד מהשכנים סיפר כי "אנחנו זוכרים אותם כזוג נחמד מאוד. זה מזעזע ". שכנים נוספים אמרו שהמשפחה היתה יוצאת דופן ומסתגרת, ויש אומרים שאפילו לא ידעו שילדים גרים בבית. השכנים שחזו בילדים מפעם לפעם אמרו כי שמו לב שהילדים נראים מעט חיוורים ורעבים, אך שלא בלטו כי היו במצוקה - ולעיתים כלל לא קישרו כי מדובר בילידהם של הזוג.

אחת מהשכנות שגרה סמוך לביתם של הזוג מסרה כי כאשר הגיעה המשטרה האם גיחכה ואף ירקה על הרצפה.

הוריו של דויד טרפין, ג'יימס ובטי טרפין, אמרו ל- ABC News שהם "מופתעים ומבוהלים" בחדשות. בני הזוג, המתגוררים במערב וירג'יניה, אמרו כי הם לא ביקרו את המשפחה במשך ארבע או חמש שנים, אבל שוחחו איתם בטלפון, אם כי לא עם הנכדים שלהם. רשומות המדינה מצביעות על כך שדיוויד טרפין למד בביתו את ששת ילדיהם, וכינה אותו "בית הספר של ימי חול". הסבים והסבתות מתארים את המשפחה כדתית מאוד ואומרים ש"החוקים והאווירה בבית מחמירים מאוד", כאשר הייתה דרישה מהילדים שיזכרו קטעים ארוכים בתנ"ך ואפילו ינסו לשנן את כל הספר.

-

-

-