אמנון אברמוביץ הוא ממובילי העיתונאים שמנהלים רדיפה שיטתית סביב ראש הממשלה נתניהו ופרשות השחיתות שהוא לכאורה מעורב בהן.

עבודה עיתונאית רבה נעשית בנושא, כאשר נדמה שהתקשורת עוסקת בסוגיות באובססיה שאינה אובייקטיבית כלל ואף גובלת בגרוטסקיות. החל מהשבוע שעבר, בו ניתנו המלצות המשטרה, גישת התקשורת ובהם אברמוביץ החריפה משמעותית כאשר הן דוחפים לתוצאה האולטימבטית עבורם – והיא התפטרות ראש הממשלה או הרשעתו.

אברמוביץ הוא רק אחד מהעיתונאים שכבר הרשיעו את נתניהו ללא מתן ימי חסד כלל. נראה שעל אף שההמלצות אינן מבוססות על מארג ראיות שמספיק על מנת להעמיד לדין, וכי ישנם חוסרים רבים בפאזל על פי דברי הפרקליטות אין לאלו כל משמעות. כך גם לעובדה כי האוטוריטה המשפטית היחידה שביכולתה לשקול את הסיטואציה ולהחליט היא היועמ"ש שהפך בעיניהם למיותר.

אברמוביץ טען כי שחיתות זו שחיתות! ללא כל קשר למיהו ראש הממשלה המכהן. יחד עם זאת נראה כי העבר מוכיח אחרת לחלוטין. בעת ניהול ההליך נגד ראש הממשלה דאז, אולמרט, אברמוביץ הגן על אולמרט באופן נחרץ. את ההגנה הזו המשיך וסיפר אפילו ביום הרשעתו.

אברמוביץ ציטט את כבוד השופט מצא בעניין פרשיית האי היווני ואריאל שרון ואמר " ראש הממשלה הוא ככל אדם אך לא ככל אדם כאשר מעמידים ראש ממשלה לדין, צריך לחשוב פעמיים ושלוש כי יש לזה השלכות עומק והשלכות רוחב לאומיות ובינלאומיות".

חמור מכך התבטא אברמוביץ כאשר הוא משתמש בדבריו של מזוז באשר לאולמרט ואומר "מצאתי מדיניות של סימון מטרות וגיוס עמדות".

אבסורד שאותו העיתונאי מגבש מדיניות שונה באשר לכל ראש ממשלה. התנהלותו של אברמוביץ נראה ומתמצתת את המציאות התקשורתית בישראל. כאשר הדברים לא עובדים לפי רצונם ומשקפים את עמדותיהם – יש מקום לרדוף ראש ממשלה ואת משפחתו – כל אלו על מנת לשנות את הדברים.

כך נראית דמוקרטיה בישראל בעיניים הללו – ללא שום מקום לכבד את רצון העם והרוב.

לראות ולא להאמין.

קרדיט לארכיון של נרי אבנרי.

קרדיט ותודה ליותם זמרי.