בית המשפט המחוזי בירושלים דן בעניינו של האתר "עבודה עברית", שמטרתו לספק מקומות עבודה ליהודים, וקבע כי באם האתר לא ישנה את המתווה ואופן פעולתו בתוך שבעה ימים ייסגר, וזאת בשל העובדה כי מדובר בשירות מפלה על פי החוק. בין היתר בתכני העמוד פורסמו תכנים שמציפים את הסכנות בהעסקת עובדי שאינם "בני ברית" וכן פורסמו תגובות של משתמשי האתר ובהם סופר על "התחושה הטובה שבהעסקת יהודים" ועל "סיפוק גדול לפרנס ולהעסיק את האחים שלי ולא לתת כסף למי שמוגדר כאויב שלי".

ההליך המשפטי נגד "עבודה עברית" מתנהל זמן ממושך, כאשר את התביעה הגישו המרכז הרפורמי לדת למדינה ומרכז מוסאואה, אליהם הצטרפה נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה במשרד העבודה הרווחה כידידת בית המשפט בהליך.

על פי טענות נציגת נציבות השיווין, עו"ד ג'נט שלום, נטען כי "פרסום לוח מעסיקים ארצי המפרסם בריש גלי עסקים המעסיקים יהודים בלבד במטרה לשכנע את הציבור להימנע מהעסקת עובדים שאינם יהודים, ועובדים ערבים בפרט יש פגיעה עמוקה בעקרון השוויון".

בתום הדיון בהליך אימץ בית המשפט את עמדת נציבות השיווין וקבע כי "השירות שניתן באתר 'לוח עבודה עברית' מהווה הפליה על בסיס דת או לאום. שירות הניתן במרחב הציבורי ליהודים בלבד ונמנע מי שאינם יהודים (תוך שנוקט השירות אף נוקט פעולות לוודא כי השירות ניתן ליהודים בלבד), מהווה הפליה כמשמעותה בסעיף 3 לחוק איסור הפליה". והטיל על מפעילי האתר פיצוי על סך 40 אלף ש"ח והוצאות משפט.

כעת נחשף, כי ארגון השמאל הקיצוני שתי"ל, שממומן על ידי הקרן החדשה לישראל, פועל בצורה דומה לאתר "עבודה עברית" אך בלא כל מפריע. לארגון אתר בו מפורסם לוח דרושים אשר מציג את עצמו כפתוח לכל המעוניין לפרסם פרט למשרות מעבר לקו הירוק, כל אזורי הארץ יכולים לפרסם בו פרט להתנחלויות על פי הגדרתם.

ארגוני הימין השונים תבעו גם הם את מפעילי האתר בטענות דומות לאלו שהושמעו כנגד "עבודה עברית", אך בעניינם בית המשפט "לוקח את הזמן" ואינו ממהר לפסוק ולדרוש מיצוי דין. על פי בית המשפט נראה כי כאן אין "הפרת חוק".

קרדיט ותודה לרוטר ולאיילת לאש.