בין הקומיקאי ומגיש התוכנית 'גב האומה' ליאור שליין, לבין ח"כ יאיר לפיד ישנה מערכת יחסים עכורה, שכן ניתן לראות בבירור את ההתנגחות המתוקשרת של ליאור שליין בלפיד שואלים את עצמם אך עולה השאלה מה לעזאזל עבר בין השניים ומדוע שליין איננו מניח ללפיד.

נראה שהבסיס של התנגחויות אלו דווקא קשור לזוגתו של שליין, מרב מיכאלי.

לפני כ-15 שנים אישר לפיד את הדיווח בטור שכתב "הרכילות אודותיי" וסיפר כי הוא נפרד מזוגתו, ליהיא לפיד, אך כי למרות חרושת השמועות הכחיש כי השניים נפרדו לאחר שבגד בה עם מרב מיכאלי. אז סיפר לפיד כי הסיבה לפרידה בין השניים נעוצה בכך שהם פשוט לא מסתדרים. עוד הוסיף לפיד וסיפר כי ראה את מיכאלי שנתיים לפני הפרידה וכי מעולם לא קרה בין השניים דבר: "את מרב מיכאלי שהיא בחורה מקסימה בעליל, ראיתי בפעם האחרונה לפני שנתיים בכניסה לאיצטדיון יד אליהו. ככל הזכור לי היא נופפה ואני נופפתי בחזרה. זה אומנם מראה על קרבה מסוימת אך היה לי ספק אם זה עומד בהגדרה של רומן".

לפיד תקף נחרצות את מדורי הרכילות באותה העת, והביע צער על הפגיעה באותה העת בילדיו "שצריכים לקרוא על ההורים שלהם בעיתון".

טענותיו של לפיד, שילדיו "צריכים לקרוא על ההורים שלהם בעיתון" כשהוא מפנה אצבע מאשימה אולי היו מוצדקות באותה העת – אך נראה כי הסרטון המצורף שבו בחר להשתתף לפיד בסצנה מינית ומרומזת פוגעני גם כן כלפי ילדיו – ואולי מהווה בסיס גם לחרושת השמועות לרומן בין לפיד ומיכאלי.

כך איך נראים שני חברי כנסת במדינת ישראל.