בבחינת הפיגוע המזעזע שהתרחש אתמול, 5.2.18, בצהרי היום ובו נרצח איתמר בן גל ז"ל אב לארבעה שהתגורר בהר ברכה מתגלים פרטים על התנהלות לקויה של רשויות הרווחה הישראליות באשר למחבל.

המחבל, עבד אל כרים, בן לאב משכם ולאם ערביה-ישראלית מחיפה היה מוכר לרשויות הרווחה ואף קיבל טיפול משמעותי מהן ובניהם דיור בהוסטלים ברחבי המדינה כאשר בו זמנית הוא מהלל ומשבח שהידים ברשתות החברתיות ללא כל התייחסות לכך מצד המדינה, ואף זכה לשהות ב"בית השנטי" שם לדבריהם משכנים "ללא הבדל דת, גזע ומין". המחבל ניהל מערות יחסים חברתיות עם נערות יהודיות, כאשר עבד בעבודות מזדמנות לאורך השנים בעודו מתגורר זמן מה ליפו וביתר בשכם.

5

  עם בחינת ערוץ 10 באשר לשהותו ב"בית השנטי" נמסר מרכזת המוסד כי המחבל התקבל אליהם בשל היותו "בן למשפחה חצויה ונטול עורף משפחתי", וכי עם הגעתו למקום נבדקה תעודת הזהות שלו וזו נמצאה תקינה.

2

כמו כן הוסיפה כי "עבד הוא נער ששהה במספר קורות גג של משרד הרווחה ובהן 'הבית ברחוב חיים' ו'שלטר הלב'. הוא נקלט ב'בית השנטי' לפני יותר משנה לתקופה קצרה של מספר שבועות עם תעודת זהות כחולה שנבדקה בידי גורמים מוסמכים ונמצאה תקינה. הוא עזב את 'בית השנטי' לאחר שאסרנו עליו לנסוע על בסיס קבוע לשכם בשל חששנו מניצולו בידי גורמים עוינים. אנו מקבלים ללא הבדל דת, גזע, מין ומגדר. למרות המקרה הקשה זה לא ירפא את ידינו מלעזור לאחרים".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "מדובר בצעיר המוכר לשירותי הרווחה. לאורך השנים נעשו ניסיונות לסייע לצעיר שננטש על ידי הוריו והוא קיבל כמה וכמה פתרונות דיור ושיקום מהמדינה, אולם בחר להפסיק את התהליך בכל פעם. בשל צנעת הפרט לא נוכל להרחיב עוד".

קרדיט ותודה רבה ל'קול היהודי'.