המצב הכלכלי בעזה והמשבר אשר עליו מדווח בימים האחרונים מציג תמונה עגומה מאוד, בה ישנם קשיים אפילו לאספקת חשמל לבתי חולים באזור הרצועה המעמיד ילדים בסכנת חיים.

יחד עם זאת, וכפי שניתן לראות בסרטון, נראה כי המצב הדברים בעזה אינו כפי שמדווח. שכן ניתן לראות צמיחה כלכלית משמעותית באשר לתחומי הצרכנות, הפנאי והתיירות - בהם משקיעים רבים ממשיכים להזרים כספים ולבנות בתי מלון, מסעדות ומרכזי קניות.

 נדמה כי הטענות שמועלות בימים האחרונים כלפי הממשלה הישראלית ותמונת המצב שמוצגת באשר למצב בעזה אינן ממחישות את אופן הדברים והמציאות. לדוגמה אמירותיו של הרמטכ"ל, רא"ל אייזנקוט, בישיבת הממשלה כי רצועת עזה נמצאת על סף קריסה בשל משבר הומנטרי שפוקד אותה, והזהיר כי מצב זה עלול להסלים את הגבול עם ישראל ולקרב את העימות לשנה הקרובה, בניגוד לרצון הצדדים. עוד הוסיף הרמטכ"ל כי על השרים לנקוט בצעדים משמעותיים על מנת למנוע את הקריסה.

 אל דברי הרמטכ"ל מתווספים גם בכירים נוספים בפוליטיקה הישראלית ובניהם יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, שהצהיר כי "התעלמות מהקריסה בעזה מנוגדת לעקרונות המוסר היהודי שלנו". עוד הוסיף לפיד כי "ישראל צריכה לשים תוכנית דו-שלבית מול עזה. בשלב הראשון אנחנו צריכים לשתף פעולה עם הגורמים הבינלאומיים בעצירת המשבר ההומניטרי. בלי להרפות מהמאבק בחמאס, אנחנו צריכים לאפשר לתושבי עזה חשמל ומים נקיים ומזון ותרופות".

בתוכן הסרטון נראה כי אכן התושבים העזתים אינם מעוניינים בהסלמה עם מדינת ישראל ואף שואפים ליציבות שלטונית ומייחלים להצלחת הפיוס בין הפת"ח לחמאס. לדבריהם, המצב בעזה תלוי רק במנהיגים שלהם וברצונם לשפר את איכות החיים בעזה, תוך עשיית מאמצים פוליטיים לפתיחת הגבולות על מנת לאפשר מסחר תקין ובכך "להניע" את הכלכלה בעזה.

צפו בסרטון.