אברהם ילמה, הורשע אתמול ביום שני (22.1.18) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, על פשע מזעזע בו רצח ואנס את השכנה. בתום מעשיו האיומים העביר את גופתה לכלבו שאכל את גופתה. בית המשפט גזר את עונשו של הרוצח והשית עליו עונש מאסר עולם חובה וכן עוד 15 שנים במצטבר. כמו כן, בית המשפט הטיל עליו לשלם פיצוי למשפחת הקורבן וקבע את סכום הפיצוי המקסימלי בחוק שעומד על 258 אלף שקלים.
על פי העובדות המתוארות בכתב האישום בחודש דצמבר 2014 אברהם ילמה פגש בקורבן, מלה עוז, אשר התגוררה לידו. מנסיבות המקרה אשר אינן ידועות, ועל אף שלא הייתה בין השניים הכרות מוקדמת, נענתה להצעתו של הרוצח והתלוותה אליו לביתו. משהגיעה לדירתו של ילמה הלה תקף אותה בברוטליות ובאלימות, אנס אותה וביצע בה מעשה סדום. בתום מעשיו האכזריים ניסה לחנוק אותה למוות, אך כשזו התנגדה החליט לדקור אותה בחלקה העליון של הגוף ובצוואר במטרה להביא למותה. מעשיו המזעזעים של ילמה לא נגיעו לסיומם עם רציחתה של הקורבן - כאשר לאחר מכן הותיר את הגופה בביתו ואפשר לכלבתו לאכול את פניה.
לשם שיבוש ההליכים ולהסתרת מעשיו רכש הנאשם מסור חשמלי וזאת על מנת לבתר את גופתה, מכיוון שמעשיו לא צלחו החליט הסתירה במקרר שבביתו. כמו כן, לשם הסתרת הראיות צלצל לאחיותיו וביקש את עזרתן, אך אלו דיווחו למשטרת ישראל על המצאות הגופה במקום.
פרקליטות מחוז דרום אשר ניהלה את התיק מטעם המדינה טענה בדיון הטיעונים לעונש שזהו המעשה המזעזע ביותר שככל הנראה נעשה במדינת ישראל. האופן בו רצח את הקורבן והתעלל בה, ולבסוף אף חילל את גופתה - כל אלו מעידים על חומרת המעשים ועל היותם חריגים. בהמשך לאמור של אלו, ביקשה המדינה מבית המשפט לשהטיל על ילמה את העונש המרבי הקבוע בחוק בעבור עבירות אלו, וכן על השתת פיצוי לטובת משפחת המנוחה.
כאמור לעיל, בגזר הדין נעתר בית המשפט לבקשת התביעה ואכן הטיל על ילמה עונשים אלו. בית המשפט עמד בהכרעתו על האופן בה בוצעו המעשים הקשים והאכזריים. בקביעתו הוסיף השופט כי עסקינן "ברצח קשה ומזעזע, אשר לא רק בני משפחתה ומכריה מתקשים להתאושש ממנו, אלא כל מי שנחשף אליו יזכור אותו כל חייו. על כן, אף מן ההיבט הציבורי שהוא המכריע, ועל רקע שיקולי גמול, יש מקום לקבוע כי מדובר ברצח בנסיבות חריגות בחומרתן".
ילמה מוכר למערכת המשפט כאשר בעברו הפלילי עבירות שוד והדחה בחקירה - עליהן ריצה עונש מאסר בפועל. מגוריו בסמוך לקורבן ביו כחלק מפרויקט שיקומי של הרשות לשיקום האסיר, בה טופל על התמכרותו לאלכוהול וכן עזרה למציאת מקום עבודה ותמיכה טיפולית.
הקורבן מלה עוז ז"ל.