"שבת שלום מסלובניה הקפואה.
את סוף השבוע הזה אני מעביר במגוון מפגשים בניסיון לשכנע את חברי הפרלמנט הסלובני שלא להפוך למדינה השניה באיחוד האירופי (אחרי שוודיה) שתכיר במדינה פלסטינית, בניגוד ליוזמה העולה ממפלגות הקואליציה (של השמאל).

הראיתי להם את תמונותיהם של דפנה מאיר המדהימה שהיתה אחות, אם לארבעה ואם אומנת לשניים ובעלה נתן מאיר, וסיפרתי להם שלא רק שהרוצח שלה בן ה-16 מקבל משכורות ומענקים מידי הרשות הפלסטינית, אלא שבראיון לרדיו אמר ג'יבריל רג'וב, מבכירי הרש"פ, כי "הצעירים הללו הם הכתר על ראשנו והם הגיבורים שלנו".

אם אתם תומכים בכך – אמרתי להם – הכירו במדינה פלסטינית.

הראיתי להם תמונות שצילמתי בפיגוע בשרונה בתל אביב, הראיתי להם את תמונתה של הדס פוגל, שנשחטה והיא בת 3 חודשים, לא לפני שרוצחיה – כשנכנסו לחדר הילדים, ויואב בן ה-11 התעורר מכניסתם, אמרו לו "אל תפחד", לקחו אותו לחדר צדדי ושם דקרוהו בצווארו ובחזהו עד שמת.

הרוצחים הללו מקבלים עד היום משכורת מהרשות הפלסטינית (שזו שאלה טובה מאיפה *הם* מקבלים את הכסף, אבל לפעם אחרת, אמרתי להם).

אם אתם תומכים בכך – הכירו במדינה פלסטינית.

הראיתי להם את תמונתו של אופיר רחום בן ה-16, שבסה"כ רצה להפגש עם צעירה ששוחחה עימו בצ'ט. אמנה מונא, שקבעה איתו פגישה, ידעה שזו תהיה פגישתו האחרונה.
הסוהרות מהכלא בה ישבה סיפרו פעם איך המפלצת היתה מחקה את צעקותיו האחרונות של אופיר כשרצתה להכעיס אותן.
היא שוחררה בעסקת שליט (שהיתה טעות) וחיה בטורקיה, עד לשם טס מנהיג הרשות הפלסטינית אבו מאזן, כדי ללחוץ את ידה ולקבל אותה כ"גיבורת העם הפלסטיני",

אם אתם תומכים בכך, אמרתי – הכירו במדינה פלסטינית.

הראיתי להם – רק למקרה שהם חושבים ש"הכל בגלל הכיבוש של 1967", גם את הכותרות מהפיגוע במעלה עקרבים שאירע ב-1954, וסיפרתי להם איך אחרי שהמחבלים חשבו שרצחו את כל יושבי האוטובוס וירדו ממנו, הם שמעו את קולו של חיים פירסטנברג בן התשע, שהרים את ראשו ושאל את אחותו בת החמש וחצי "הם הלכו?",
ואז חזרו כדי לשים לו כדור בראש ולגדוע את חייו הצעירים.

אם אתם חושבים שהסיבה לפיגוע הזה ב-1954 היה "הכיבוש של 1967" – הכירו במדינה פלסטינית.

אך אם אתם מתנגדים לכל אלה – אל תתנו להם פרס.
כך בדיוק תיתפס הכרה כזו, גם בצד של הערבים, וגם בצד שלנו.
אי אפשר לגנות את הטרור – ולהעניק לו פרסים.

אי אפשר לכפות על הצדדים פיתרון חד צדדי שלא בדרך של הסכמה הדדית, ולצפות שזה יביא שלום.

אי אפשר לפעול כך נגדנו – ולצפות שהחברות לא תיפגע, ושלא נעשה כל שביכולתנו – באמצעותנו ובאמצעות בנות בריתנו – כדי להתנגד למהלך הזה.

את הסכסוך הישראלי ערבי לא יפתרו בוושינגטון, לא בבריסל ולא בלובליאנה הקפואה,
את הסכסוך הישראלי ערבי יפתרו – או לא יפתרו! – רק בארץ, רק הישראלים והערבים, משום שאנחנו הם אלה שיצטרכו לחיות – או למות – עם התוצאות.

אני עדיין לא יכול לדווח על תוצאות,
אבל זה קרב קשה. יש רגישות גדולה בסלובניה, לאור ההיסטוריה שלה, להכרה בזכות להגדרה עצמית.
אך אני יכול לדווח שנתתי להם הרבה חומר למחשבה, ולהערכתי גם חל שינוי, לפחות אצל אלה שהיו מספיק הגונים וסקרנים להפגש איתנו.
זה מאבק לא קל על דעת הקהל העולמית, מדינת ישראל מנהלת את המערכה הזו באופן תמידי, לא תמיד בהצלחה,
אבל אני גאה שהיה לי חלק,
גם אם קטן – במאבק למען האמת, הצדק והיושר של עמנו וארצנו.
שבת שלום".

קרדיט ותודה לח"כ אמיר אוחנה.