אסף צור נרצח בפיגוע אכזרי בקו אוטובוס 37 בחיפה, בפיגוע המזעזע נרצחו 17 בני אדם וביניהם גם אסף – שידוע בכינויו בלונדי.

חייו של בלונדי ז"ל נקטעו כשהיה נער בן 17 בסך הכל והותירו את המשפחה השכולה עם חלל גדול שלא ניתן למלא. משפחתו מספרת על שמחת החיים שאפפה את צור "כאילו ידע שזמנו מוגבל" ועל אהבתו הגדולה – לשוקולד.

לזכר 15 שנים להרצחו של צור ערכה אימו אזכרה מרגשת שמנציחה את בלונדי והחליטה שהאזכרה הזו תהיה בסימן שוקולד וכך כתבה:

"לפני כמה חודשים ראיתי ידיעה קטנה בעיתון – עלית שטראוס יוצאת בישראל עם הגרסה שלה לשוקולד בלונדי.

נתקעתי עם הידיעה כי באותו הרגע החוסר היום יומי של אסף גדל והפך ענק, גדול, כואב, היה חסר לי מי שיגיב לידיעה ויגיד מה הוא חושב עליה. יכולתי רק לדמיין אבל דימיון לא מתקרב אפילו למה שחשבתי שיכול להיות. ניסיתי לדמיין שמחה אבל לא הצלחתי, מרחק השנים הקהה משהו ביכולת לדמיין מה היה אסף אומר ומה היה עושה ואיך היה מגיב.

הרבה פעמים אני מנסה לחשוב על אסף כבן 32, מה היה אומר? מה היה עושה? איפה היה היום? וככל שעוברים השנים זה הופך קשה יותר ויותר, פער השנים גדל והדימיון בין היום ואז בלתי ניתן לתיאור. אבל לפעמים זה קל יותר, לפעמים פשוט צריך לדעת לוותר, לנסות ולדמיין מה היה אז לפני חמש עשרה שנים – בגיל 17.
אסף אהב שוקולד. זהו. ללא הסברים או תירוצים פשוט אהב. נזכרתי שבאתר האינטרנט שלו כשכתבנו עליו כל מיני עובדות בקצרה – כתבנו פשוט "מאכל: שוקולד".
ובהרחבה – "אסף היה איש של שוקולד וממתקים, לו היה מתאפשר לו היה חי רק על ממתקים".
בשנה השנייה, באזכרה, דנה (הדודה של אסף) כתבה בין היתר: "כל פיסת שוקולד וכל חתיכת חיים מזכירות לנו אותך"
בחדר של אסף על לוח השעם מעל שולחן הכתיבה שלו, נמצא כרטיס ברכה שקיבל לבר מצווה, דנה כתבה שם הנחיה :
(לזמזם לפי המנגינה של אני אוהב שוקולד מהכבש השישה עשר)

והברכה נפתחת ב:

אני אוהב שוקולד
וקיגל של סבתא
אני אוהב שיער ארוך ועגיל באוזן
אני אוהב חופש
ושונא להכין שיעורים

בדיוק אסף, ובהתחלה דבר ראשון השוקולד.

בשלב הזה כשלי היה קשה לדמיין את התגובה, שאלתי את החברים שלו, הגרעין הקשה של החברים שמכירים אותו כבן 17 אולי הכי טוב מכולנו – איך אסף היה מגיב.
אז ברוב התשובות הופיעה המילה "מתלהב" או "עף על עצמו" בצורה כזו או אחרת. אחד ייחס לו אדישות משהו, ואחר אמר שהוא היה נהנה מזה וקונה כדי לחלק ולעשות מזה עניין מבדח וכייפי.

בחתונות וימי נישואים סופרים בחומרים, לכל שנה יש כינוי – שנה ראשונה חתונת הנייר, שנייה כותנה, עשרים וחמש כסף, חמישים זהב, חמש עשרה שנים – חתונת הקריסטל/ בדולח. והרעיון שאסף היה קונה ומחלק כדי לעשות מזה ענין כיפי – קנה אותי, החלטתי שאזכרת החמש עשרה שנים תהיה אזכרת השוקולד.

פניתי לעלית שטראוס, ביקשתי מהם שיכינו לי אריזות שוקולד אבל עם תמונה של אסף על האריזה כדי שאוכל לחלק כאן באזכרה, הם נענו ממש בחיוב ונרתמו לעזור, הם הכינו את החפיסות לפי הבקשה שלי ותרמו את השוקולד עצמו. וכאן על השולחן מאחור בקופסאות יש שוקולד בלונדי בטעמים שיצאו לשוק.

וכמו שדנה כתבה והקריאה כאן בשנה השנייה – "כל פיסת שוקולד מזכירה לנו אותך" , בקשתי אליכם, כל אחד מכם, אנא קחו חפיסה ובימים הבאים ובשבוע הקרוב, קחו קוביית שוקולד, התענגו עליה, תהנו ממנה ועם טעם השוקולד תזכרו את אסף.

אחרי חמש עשרה שנים, וזה לא מובן מאליו, תודה לכולם שבאתם להיות איתנו היום ולזכור את אסף".