ריכוז ידיעות שהתקבלו ממקורות רוסים אמריקנים וכורדים חושפים את מימדיי ההרג של הכוחות הרוסים.

דיווחים שהועלו ברשתות הרוסיות כוללים עדויות מציגים תמונה מטורפת על התקיפה האמריקנית בדיר א-זור, שבה דווח בתחילה כי נהרגו כ-100 איש ביניהם כ-25 שכירי חרב רוסים שפעלו מטעם חברת ואגנר.

על אף זאת, בימים האחרונים החלו עיתונאים ובלוגרים רוסים ואחרים לפשפש ולאסוף עדויות מקרובי משפחות ההרוגים וחבריהם כמו גם איסוף חומרים מהרשתות החברתיות. רב הנסתר על הגלוי עד עתה, ולמרות הכל הפאזל מתחיל להתחבר אט אט. על פי מקור בחברה שמספקת את שכירי החרב נטען כי בדיר א-זור היו 3 קבוצות בנות 300 שכירי חרב כל אחת. כך שעל פי המידע שנאסף בתקיפה האמריקנית חוסלו ונפצעו לפחות מ-300 שכירי חרב!
כמו כן נמסר כי חלק נכבד משכירי החרב חוסלו ונותרו במקום שעות, וחלקם הובהלו לבתי חולים.

המחלקה הראשונה, שהורכבה רק ממאוקראינים מדונבאס, היא שהחלה לתקוף את הכורדים ונתקלה לאחר מספר דקות באש של חיל האוויר האמריקני, מטוסים ומסוקים, וחוסלה עד אחרון החיילים. הקרב תואר כתופת אמיתית. כמות האש שנורתה לכיוון המחלקה הראשונה היתה מטורפת שאין סיכוי לצאת ממנה בשלום.

מקור בבית החולים אליו פונו הנפגעים טוען, שהם נאלצו להשכיב פצועים על הרצפה מפאת חוסר מקום ועקב כמות גדולה של נפגעים, ומספר הפצועים שפונו לבתי החולים מוערך בכ-120-100 איש. בהערכה גסה ניתן להעריך כי על פי הנתונים הללו והנתונים מהערב כראשון, באירוע הזה מצאו את מותם בין 300 ל-400 הרוגים ופצועים, רוסים וסורים יחדיו.
חברת ווגנר היא אומנם חברה פרטית, אך פועלת מטעם המשטר ברוסיה. על פי המקור , הם הגיעו לסוריה בטיסות של הצבא הרוסי.

שכיר חרב שניצל מהתופת התייחס לשאלה שנשאל אם זה נכון שבאירוע נהרגו 644 שכירי חרב, הוא טען שאי אפשר לפסול את זה על הסף.

רשת "בלומברג" האמריקנית מביאה חיזוקים למקור מאמש וטוענת כי מקור בממשל טראמפ דיווח לה כי יותר מ-200 איש נהרגו באירוע (להזכיר לכם שארה"ב עדיין טוענת שמדובר ביותר ממאה)

תיאורים ונתונים של הקרב בדיר א-זור ממשיכים לזרום לעת הזו ממקורות שונים.

מנתונים שמגיעים מרוסיה נמסר כי אחרי שהכחישו ששכירי חרב רוסים נהרגו באירוע בדיר א-זור, עכשיו מתחילים להישמע קולות שקבוצת שכירי החרב פעלה על דעת עצמה. האם הרוסים מכינים את דעת הקהל לנתונים שעומדים להיחשף ועל המכה שהנחיתה עליה ארה"ב?

הצד הכורדי: מפקד הכח הכורדי שנמצא בבסיס בדיר א זור מספר כי זיהה כח התקפי שמתקדם לעבר הבסיס. הוא יצר קשר עם אנשי הקשר הרוסים וביקש מהם להרחיק את הכח.לטענתו נענה בהתעלמות ושכח כזה לא נמצא שם.

הצד האמריקני: מפקד הכח האמריקני יצר גם הוא קשר, אך נענה במשיכת כתף. בשלב זה הוזעקו מטוסי חיל האוויר האמריקנים וכתשו את הכח

בשלב מסויים התקשרו הרוסים וביקשו הפסקת אש על מנת לפנות את גוויות ההרוגים.

מפקד הכח האמריקני מוסיף שהכתישה נמשכה לא פחות מ-3 שעות! נתון שכזה רק מחזק את ההשערה שגם האמריקנים וגם הרוסים משתדלים לשמור על מספר ההרוגים בסוד לעת עתה.

בשבת האחרונה עוד תקיפה אמריקנית, כ-5.5 קמ מהבסיס הכורדי אמריקני.
כאשר האירוע הזה, מחזק עוד יותר את ההשערה שהרוסים כן יודעים על המהלכים של הכוחות בשטח, ואפילו מעודדים אותם. אך מנגד ניתן לראות שתי נקודות חשובות נוספות והן: כפי שנטען בעבר, ארה"ב נמצאת בסוריה בכדי להישאר ומכת האש הזו היא מסר ישיר לכולם, אבל לכולם, לא להתעסק איתם- גם לזה שהבטיח לתת "סטירה עותומנית".(ארדואן למפקד הכח האמריקני בצפון סוריה), וכי מטרת הכח הרוסי סורי היתה דרך אגב, השתלטות על שדות הגז באזור.

אני מאמין שעוד רב הנסתר על הגלוי בסיפור הזה. אם המכה היתה כזו גדולה, אין ספק שרוסיה תחפש נקמה, והיא תבוא, השאלה היכן בדיוק ומי יהיה הקורבן.

קרדיט ותודה ל'בלוג של FARUK'.

צפו בסרטוני התקיפה.