החוקר ופעיל השלום המצרי עבדאללה אלי הידוע בתמיכתו הבלתי מסוייגת בישראל כתב מכתב תשובה חריף לסרבנים שטופי המוח.

"קמתי באמצע הלילה, שתיתי מים וניסיתי להירדם שוב, לא הצלחתי. הקשבתי לשיר מרגיע של נעמי שמר "על כל אלה", השיר עשה את העבודה וכמעט עמדתי להירדם עד ששמעתי את הרטט של אחת האפלקציות בפלאפון שאומר שיש כתבה חדשה שצריך לקרוא, העפתי מבט בעין אחת לעבר הפלא, ואז פתחתי את שתי העיניים, וגם את הפה!

"עשרות נערים ונערות מכל רחבי הארץ שלחו מכתב לצמרת הממשלה והצבא כדי להודיע – לא נלבש מדים".

באותו רגע, חשבתי לעצמי אולי אשלח לנערים האלה מכתב, מכתב מאזרח מצרי, שעדיין לא הושפע משטיפת המוח הבלתי פוסקת.

ידידי הסרבנים, אני מבין את הטענה הנצחית שלכם שצה"ל צבא כיבוש שמפיר זכויות אדם. אני מבין מאיפה זה בא ואיך המדיה משפיעה עליכם. אולי זווית הראיה שלכם, שונה ממה שאני רואה מהצד השני, מהצד המצרי.

צה"ל בעיני עושה עבודת קודש, עבודה נשגבת. הוא לא רק שומר על ביטחון ישראל, אלא גם שומר על הביטחון של המזרח התיכון מכל הרוע שיש בעולם.

תארו לכם שכל הנערים שעומדים להתגייס לצה"ל , סירבו לשרת, בדיוק כמוכם. איך תיראה ישראל? או ליתר דיוק איך ייראה אז המזרח התיכון?

חמאס, חיזבאללה, איראן, דאעש, והרשימה עוד ארוכה. מכונות שמייצרות מחבלים ללא הרף. תארו לכם שהמלש"בים אשר ישובצו למג"ב סירבו לשרת, מי יגן על הגבולות? מי יפעיל את המטוסים ואת הטנקים כדי למנוע מכל המחבלים האלה שסובבים אותכם להתגנב אליכם באמצע הלילה, ולדגדג לכם בבטן?

עזבו, אולי הביטחון של הישראל, המדינה שלכם, לא חושב כ"כ בשבילכם. אבל המצב הביטחוני במדינה שלי הוא חשוב לי, חשוב לי שהמחבלים לא ייכנסו לשטחי מצרים, חשוב לי שהמחבלים לא יהרגו אנשים חפים מפשע. חשוב לי שהמחבלים יוחסלו והם עוד במיטות שלהם עוד לפני שיבצעו את זממם, ואת זה צה"ל עושה יומם ולילה.

צה"ל הוא צבא אנושי אשר מתחשב בזולת, מתחשב במדינות הסובבות אותו למרות שהרוב המכריע במדינות האלה שונא את ישראל. ואתם אומרים שהוא צבא לא מוסרי ולא אנושי? קשה לי להבין אתכם.

צה"ל לא רק שומר על הביטחון של מדינת ישראל, אלא גם שומר על הביטחון של כל האיזור מכאוס אמיתי. אם אתם כאלה Human Beings חמודים, אולי תתרמו גם אתם לביטחון של האיזור, אם לא אכפת לכם כל כך מלשמור על הביטחון של המדינה שלכם?"