חיים אתגר, מנחה התכנית 'אנשים', המשודרת בערוץ 12, חשף בחשבון הטוויטר שלו מספר שאלות עליהן יאיר לפיד לא השיב במסגרת התכנית, רובן עוסקות בסימן השאלה סביב שירותו הצבאי. בחשבון הטוויטר שלו כתב אתגר את השאלות כאשר חלק ניכר מהן עוסק בשירותו הצבאי של לפיד ובנסיבות שהביאו אותו לעשות שירות צבאי בעיתון 'במחנה'.

"הנה חלק מהשאלות שנותרו ללא מענה", כתב אתגר, ופירט: "מתי הצטרפת ל'במחנה' ובאילו נסיבות? האם עברת מבחן קבלה כלשהו? האם הפעלת קשרים אישיים ומשפחתיים כדי להתקבל ל'במחנה'? פורסם בעבר שקיבלת התקף אסטמה כתוצאה מרימון עשן שנזרק בסמוך אליך. מתי זה קרה? איפה זה קרה?".

בנוסף, בעמוד הפייסבוק של התכנית, צוינו 11 שאלות עליהן סירב לפיד לענות: "איפה באמת יאיר לפיד שירת לפני שהתגייס לעיתון "במחנה"? אתמול עסקנו בנושא, היום נביא לכם עדות חדשה שמעלה סימן שאלה על הנסיבות בהן הגיע יו"ר "יש עתיד" לשרת בשבועון הצבאי".

עוד נכתב כי "אנחנו העברנו ללפיד 11 שאלות שהוא בחר לא לענות עליהן: 1. מה היה הפרופיל הצבאי שלך ביום שבו התגייסת? 2. האם הפרופיל השתנה? 3. אם כן – מתי הפרופיל השתנה ומה היה הפרופיל החדש? 4. מי יזם את שינוי הפרופיל? 5. מתי הצטרפת ל״במחנה״ ובאילו נסיבות? 6. האם עברת מבחן קבלה כלשהו? איזה? 7. האם הפעלת קשרים אישיים ומשפחתיים כדי להתקבל ל״במחנה״?8. האם שירתת אי פעם בשריון? 9. האם סיפרת לחברים מהשירות ב״במחנה״ או אמרת פעם לאחרים ששירתת בשריון? 10. פורסם בעבר שקיבלת התקף אסטמה כתוצאה מרימון עשן שנזרק בסמוך אליך, לצורך הנחתת מסוק. האם זה קרה? מתי זה קרה? איפה זה קרה? 11. כמי שדוגל בשקיפות, האם תסכים לפזר את הערפל המסוים בנוגע לשירותך הצבאי ולהשיב על שאלות בנושא לעיני המצלמות של 'אנשים'?

קרדיט ותודה לחיים אתגר ולתוכנית 'אנשים'.