שר החוץ הרוסי לברוב הזהיר את ארצות הברית להפסיק "לשחק באש" בסוריה והאשים את הפיקוד האמריקני בסוריה והפנטגון שלא יידעו את הקרמלין ומשרד הביטחון הרוסי בדבר המארב על הכח הרוסי בדיר א-זור.

על פי מספר דיווחים, הכוח שהותקף בסוריה שייך לארגון בשם "ואגנר", על שמו של המלחין הגרמני. הארגון, כך על פי הדיווח, הוא למעשה חברה פרטית המפעילה לוחמים ויועצים ביטחוניים בסוריה. החברה מבוססת ברוסיה, וככל הנראה פועלת בהוראתה הישירה של הממשלה הרוסית.
על פי הגרסה האמריקנית – הפנטגון איתר כוח בלתי מזוהה סמוך לדיר א-זור במזרח סוריה, כשהוא בהכנות אחרונות לקראת מתקפה. האמריקנים טוענים כי עדכנו את הרוסים כי איתרו את הכוח והזהירו אותם מפני פעולה עתידית.

האמריקנים טוענים כי הכוח הלא מזוהה החל לירות לעבר בסיסים כורדיים באזור. מטוסי קרב וכלי טיס בלתי מאוישים אמריקנים שהיו באזור החלו לתקוף את הכוח, כשבמקביל הועברה הודעה למרכז השליטה הרוסי בחמימים.
לאחר דיון במטה האמריקני החלה תקיפה משמעותית ביותר של מטוסי קרב והפצצה אמריקניים של השיירה. לאחר קרב של יותר משלוש שעות, במהלכו הושמדו חלקים נרחבים מהשיירה הרוסית, הכוח נסוג והקרב הסתיים.

על פי פרסומים בכלי תקשורת אמריקניים יותר מ-300 לוחמים רוסיים נהרגו במהלך הקרב הקשה במזרח סוריה. שר החוץ הרוסי לברוב טען היום כי הנתונים לגבי ההרוגים הרוסיים בסוריה הם שקריים וכי האמריקנים מנצלים את המלחמה בסוריה לטובתם האישי.

קרדיט ותודה למיכל קידר לוי וחדשות השואגים לימין.