קמפיין בחירות הוא מלא בהבטחות לבוחר, אשר לרוב אינן מקויימות ופוליטיקאים רבים נוטשים את עמדותיהם בצד וממשיכים באותה הדרך בה פעלו קודמיהם בתפקיד.

במהלך קמפיין הבחירות של הנשיא טראמפ הוא הבטיח הבטחות רבות, ורבים "מביני עניין" ואנשי תקשורת מקומית ועולמית צחקו על אמירותיו השונות ועל כך שהוא לעולם לא יוכל לקיים את מה שהבטיח. אך כעת נראה שהמציאות אחרת.

בנאומו בועידת אייפאק שהתקיימה טרם הבחירות לנשיאות הצהיר טראמפ כי עבורו "ההתייחסות לשראל כאל סוג ב' תפסק עם מינויו לתפקיד.. וכי יפעל בשיתוף פעולה קרוב עם ראש הממשלה נתניהו על מנת להביא לשקט בישראל ובמזרח התיכון".

בנאומו אמר טראמפ כי הטעות המשמעותית של אובמה הייתה שהוא תגמל את האוייבים והפעיל לחץ על ידידותינו – וזו טעותו המרכזית. כעת נראה שהנשיא טראמפ אכן עומד מאחורי דבריו, וניתן לראות את הפעלת הלחץ התמידית על הרשות הפלסטינית והפרגון הגדול לישראל – בין אם בהכרת בירושלים כבירתה של ישראל והעברת השגרירות ועד למניעת העברת תקציבים לרשות הפלסטינית עד אשר תשב למשא ומתן עם הישראלים.

מילותיו והבטחותיו של הנשיא טראמפ עד כה אינן לריק, וניתן לראות איך הוא יוצר את השינויים שהבטיח בישראל ובעולם. ישנה התקדמות משמעותית בחזרתה של ארה"ב כהגמון בעולם – שמצליח אפילו להביא את צפון קוריאה לשולחן הדיונים ולעשות שינוי משמעותי.

קרדיט ותודה לבאזזנט על הסרטון.

צפו בנשיא טראמפ.