יונתן שפירא הוא טייס קרב לשעבר בשורות חיל האויר הישראלי, וכיום פעיל שמאל קיצוני שמשתתף במשטים לעזה ומרסס גרפיטי על גטו ורשה.

שפירא הוא מיוזמי מכתב הטייסים הסרבנים עליו חתמו 27 טייסים בשנת 2003, כאשר לפי טענותיהם צה"ל עושה שימוש לא מוסרי בנשקו וכי הם לא ישתתפו בביצוע פקודות בלי חוקיות במשימותיהם בעזה. לאחר חתימתו על המכתב שוחרר משירות מילואים ופוטר מעבודתו כטייס בחברת תעופה ישראלית.

חתימתו על מכתב הסרבנים היוותה בעצם את יריית הפתיחה בפעילותו הרדיקלית של שפירא. לאורך השנים הוא משתתף בהפגנות באופן שיטתי נגד מדינת ישראל, פעיל בתנועת החרם BDS ומטיף בעולם לכך. כמו משתתף שפירא בועדות באו"ם נגד מדינת ישראל יחד עם ארגון 'בצלם'. בין היתר השתתף במשטר על היאכטה "איירין" בשנת 2010 בשל המצור הימי המוטל על עזה. בעקבות השתתפותו במשטר גורם במשרד החוץ התייחס לשפירא ואמר כי: "טייס לשעבר שמתגייס לשירות החמאס ומורח כתובות נאצה על קירות גטו ורשה איננו טייס אלא אסטרונאוט".

אחד ממעשיו הקיצוניים ביותר של שפירא היה ריסוס על חומות גטו ורשה "תשוחרר פלסטין" ו"רצועת עזה היא גם גטו" ביחד עם פעילי שמאל נוספים ופעילים פלסטינים – כל אלו במחאה לכאורה על חייהם של הפלסטינים בגטו תחת שלטון ישראלי

צפו בסרטון.

במהלך מבצע צוק איתן קיימו שפירא ופעילי שמאל נוספים עצרת בעיר טירה בשל המבצע, כשהם קוראים לכאורה לשלום ולפיוס ושרים המנון חדש אותו חיברו למדינת ישראל. כל אלו שודרו ב"טלויזיה החברתית", שגם היא ארגון שמאל קיצוני – שמקבל מימון ממדינת ישראל.